Loading
Viete, ako otvoriť zabuchnute dvere?

Zabuchnute dvere!

Môže sa to stať každému z nás — prídete domov a nájdete zabuchnute dvere, pak zistíte, že ste si v práci zabudli kľúče. Víkend už ale začal a v priestoroch firmy už nikoho nenájdete. Alebo si len na moment vybehnete k susedom a prievan nečakane zavrie dvere. V takýchto chvíľach potrebujete niekoho, kto vie, ako rýchlo otvoriť zabuchnute dvere.

Náhradné kľúče

Ak ste s podobnými prípadmi vopred počítali, iste ste si u susedov nechali jedny náhradné kľúče. Náhradné kľúče od vášho domova môžu mať aj priatelia, ktorí nebývajú ďaleko. Alebo kamarátka, ktorá vám polievala kvety, keď ste boli na dovolenke.

Nie vždy je ale takéto riešenie poruke. Pokusy otvoriť dvere s kreditkou, páčidlom či zahrať sa na zlodeja a otvoriť zabuchnuté dvere podľa návodu vo videu na YouTube, nie sú tým najlepším nápadom. V tom lepšom prípade by ste si len zlomili kreditnú kartu. V tom horšom by ste si poškodili dvere alebo aj zárubňu.

Zabuchnuté dvere spoľahlivo otvoria profesionáli

Najlepším riešením je nechať otvorenie zabuchnutých dverí na profesionálov. Kľúčová služba vyrieši tento problém bez toho, aby poškodila zámok či samotné dvere. Non-stop kľúčová služba je k dispozícii v ktorúkoľvek dennú aj nočnú hodinu a dokonca aj cez víkend. Počas víkendov a sviatkov však musíte počítať s príplatkom k bežnej cene. Za pokojný spánok vo vlastnom byte to však iste stojí.

Zabuchnuté dvere — krátky návod pre najčastejšie situácie

Aby ste predišli problémom so zabuchnutými dverami, je tu krátky prehľad najčastejších situácií:

  • Vyjdete von z domu, napríklad len prevziať poštu od poštára a dvere sa nečakane za vami zabuchnú. Pre takéto prípady je vhodné nechať kľúče u dôveryhodnej osoby. Môže ňou byť sused alebo kamarátka, ktorá býva neďaleko od vás.
  • Aj zabuchnuté dvere s kľúčom z opačnej strany sa dajú otvoriť. Ak máte dvere s priechodnou bezpečnostnou zložkou, vďaka nej to môžete zvládnuť aj sami. V opačnom prípade zavolajte na pomoc kľúčovú službu.
  • Scény ako v akčnom filme, kedy hlavný hrdina dvere nekompromisne vykopne, nie sú v bežnej praxi tým najlepším návodom. Poškodili by ste dvere aj zárubňu. Nie je vhodné skúšať ani otvorenie pakľúčom, šperhákom či dokonca sponkou. Tieto predmety by ste mohli v zámku zlomiť. Bezpečnejším riešením na zabuchnuté dvere je profesionálna kľúčová služba.
  • Zlomený kľúč či iné predmety zo zámku nevyberajte, mohli by ste ho poškodiť. Potom by vám zostávala už len výmena zámkovej vložky. Aj tento úkon nechajte radšej na profesionálov.

Náš tip: Zabuchnuté dvere sa nikdy nepokúšajte otvoriť svojpomocne. Mohli by ste poškodiť vložku alebo aj samotné dvere či dokonca zárubňu. Kvalitný zámočník vás prípade, že si zabuchnete dvere iste vyjde lacnejšie ako ich výmena.

 

Zabuchnute dvere